Rabu, 25 Mei 2016

Budowa ogrodzenia Winylowe na plot i furtkę ogrodzeniowa nie potrzebuje zezwolenia na budowę ani sygnalizowania tego faktu do urzędu wyjąwszy wyjątkowe wypadki.

Projekotwanie ogrodzenia plastikowe na ogrodzenie i furtkę sztachetowa nie potrzebuje zezwolenia na budowę ani informowania tego faktu starostwu powiatowemu oprócz wyjątkowych przypadków.

Balustrady Winylowe na ogrodzenie i furtę ze sztachet nie przewyższające wysokości 2,2 m budowane miedzy dwoma sąsiednimi działkami nie potrzebują żadnych formalności urzędowych. Tyczy się to tez ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń w pobliżu dróg prywatnych oraz wewnętrznych nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy sztachetki plastykowe na ogrodzenie i furtę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji ogrodzenia powinno zawierać rodzaj ogrodzenia, sposób wykonania jego instalacji i zaplanowany dzień zapoczątkowania budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia należy doczepić deklaracje o upoważnieniu do zarządzania nieruchomością w zamysłach budowlanych i o ile jest to potrzebne przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Nieraz do konstrukcji balustrady PVC na plot i furtkę ogrodzeniowa wymagane są wspierające uzgodnienia tj. np. aprobata administratora drogi na lokalizacje zjazdu.

Budowę płotu można rozpocząć po 30 dniach od momentu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile biuro nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Protest może zaistnieć w sytuacji, kiedy projektowane sztachetki z plastyku na ogrodzenie i bramę ze sztachetek jest nieprawidłowe z określeniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej ulicy. W przypadku kiedy projektowane balaski z plastiku na ogrodzenie i furtę ze sztachetmoże grozić bezpieczeństwu ludzi względnie mienia, np. poprzez utrudnianie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać pozyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji płotu jest ważne przez 2 lata. Wstrzymanie zaczęcia prac przez ów czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia a także w wypadku ochoty pobudowania ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar