Selasa, 24 Mei 2016

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie konserwowane ogrodzenia drewniane prędko się destruują i mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy czar i cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba rozpocząć od właściwego i sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz dekoracji sztachet z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, wypada nanieść następne preparaty, które ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ów odmiana płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar